adidas

Adidas- vaatteet - Vauvat
Koko566268748086
Ikä (kuukausina)0 kk0-3 kk3-6 kk6-9 kk9-12 kk12-18 kk
Pituus (cm)566268748086
A. Rinnan ympärys (cm)38.54345.54749.551
B. Vyötärön ympärys (cm)38.6434546.548.7549.75
C. Lantion ympärys (cm)374244.7547.55051.5
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)19.121.724.22731.134.5
Adidas- vaatteet -Lapset
Koko9298104110116122128
Ikä (vuosina)1-22-33-44-55-66-77-8
Pituus (cm)86-9293-9899-104105-110111-116117-122123-128
A. Rinnan ympärys (cm)51.5-52.553-54.555-5656.5-5858.5-60.561-6363.5-64
B. Vyötärön ympärys (cm)50-50.551-52.553-54.554.5-5555.5-5656.5-5757.5-59
C. Lantion ympärys (cm)52-5353.5-5656.5-6060.5-6262.5-6464.5-6666.5-68
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)384145.549.25525659.25
Adidas- vaatteet -Juniorit tytöt (ikä 5-15 v)
Koko134140146152158164170
Ikä (vuosina)8-99-1010-1111-1212-1313-1414-15
Pituus (cm)134140146152158164170
A. Rinnan ympärys (cm)65.5-68.569-71.572-7575.5-7878.5-80.581-82.583-87
B. Vyötärön ympärys (cm)58.5-6060.5-6262.5-63.564-65.566-66.567-67.568-70
C. Lantion ympärys (cm)70.5-73.574-7777.5-80.581-8484.5-8686.5-8888.5-92
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)62.565.7568.571.574.577.5
Adidas- vaatteet -Juniorit pojat (ikä 5-16 v)
Koko134140146152158164170176
Ikä (vuosina)8-99-1010-1111-1212-1313-1414-1515-16
Pituus (cm)129-134135-140141-146147-152153-158159-164165-170171-176
A. Rinnan ympärys (cm)64.5-67.568-7171.5-74.575-7878.5-8282.5-8686.5-8989.5-91.5
B. Vyötärön ympärys (cm)59.5-61.562.5-6364-6666.5-6868.5-70.571-7373.5-74.575-76.5
C. Lantion ympärys (cm)68.5-7171.5-74.575-77.578-8181.5-8585.5-8989.5-91.592-94
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)6265677073767982
Adidas- vaatteet -Naiset
KokoXXSXSSMLXL2XL
Koko26-2830-3234-3638-4042-4446-4850-52
A. Rinnan ympärys (cm)73-7677-8283-8889-9495-101102-109110-118
B. Vyötärön ympärys (cm)57-6061-6667-7273-7879-8586-9494-104
C. Lantion ympärys (cm)82-8586-9192-9798-103104-110111-117118-125
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)77.57878.57979.58080.5
Adidas- vaatteet -Miehet
KokoXSSMLXL2XL3XL
Koko40-4244-4648-5052-5456-5860-6264-66
A. Rinnan ympärys (cm)82-8788-9495-102103-111112-121122-132133-144
B. Vyötärön ympärys (cm)71-7576-8283-9091-99100-109110-121122-134
C. Lantion ympärys (cm)82-8687-9394-101102-110111-119120-128129-138
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)8181.58282.58382.582
Adidas- uimahousut -Miehet
XSSMLXL
Koko12345678910
Tuumakoko24"26"28"30"32"34"36"38"40"42"
B. Vyötärön ympärys (cm)6065707580859095100105