Columbia

Columbia- vaatteet- Lapset
XXSXSSMLXL
Koko / Pituus cm104116128140152164
A. Rinnan ympärys596469768492
B. Vyötärön ympärys555659646974
C. Hihan pituus515761697684
D. Lantion ympärys616674818997
E. Jalan sisäpituus485457677483
F. Ikä4-56-78-910-1112-1314-16
Columbia- vaatteet- Naiset
KokoXSSMLXL
24681012141618
A. Rinnan ympärys (cm)81-848689919599103107113
B. Vyötärön ympärys (cm)65-677072757781859095
C. Lantion ympärys (cm)88-90939598102105109114119
D. Jalan sisäpituus nilkkaan (cm)Columbia naisten housuissa kolmea eri lahkeenpituutta. joka vaihtelee malleittain:
lyhyt lahkeen mitoitus 75 cm= 29.5 tuumaa
normaali lahkeen mitoitus 81 cm = 32 tuumaa
pitkä lahkeen mitoitus 88 cm=34.5 tuumaa
Columbia- vaatteet- Miehet
KokoXSSMLXLXXL
Housun koko28-303234364044
A. Rinnan ympärys (cm)81-8989-9797-104107-114117-124127-135
B. Vyötärön ympärys (cm)66-7474-8181-8991-99102-109112-119
C. Lantion ympärys (cm)81-8689-9497-102104-109112-117122-127
E. Olan + käsivarren pituus (cm)818486899194
F. Kaulan ympärys (cm)36-3738-3941-41.543-4446-4748-50
D. Jalan sisäpituus nilkkaan (cm)Columbia miesten housuissa kolmea eri lahkeenpituutta. joka vaihtelee malleittain:
76 cm= 30 tuumaa
81 cm = 32 tuumaa
86 cm= 34 tuumaa
Columbia- vaatteet- Plus-koot miehet
Koko1X2X3X4X5X6X
A. Rinnan ympärys (cm)117-124127-135137-145145-152155-163165-173
B. Vyötärön ympärys (cm)102-109112-119122-130130-137140-147150-157
C. Lantion ympärys (cm)112-117122-127132-137140-145150-155160-165
E. Olan + käsivarren pituus (cm)919394959798
F. Kaulan ympärys (cm)46-4748-5051-5253-5556-5758-60
D. Jalan sisäpituus nilkkaan (cm)81