F50 League Firm/Multi-Ground Boots -jalkapallokengät (mg)
Kevyet jalkapallokengät monille eri kenttäpinnoille, valmistettu osittain kierrätetyistä materiaaleista.
Erämaksulaskuri
Tuotetiedot
Kevyet adidas F50 -jalkapallokengät on suunniteltu nopeaan liikkeeseen. Näissä League-jalkapallokengissä on erottuva Sprintgrid-kuvio ja Fiberskin-päällinen, joka hyödyntää mukautuvaa Tunnel Tongue -rakennetta, joka takaa tukevan istuvuuden. Käännä kengät ympäri ja löydät Sprintplate 360 -ulkopohjan, joka tarjoaa lisänopeutta luonnonnurmelle ja tekonurmella.
Tuote sisältää vähintään 20 % kierrätettyjä materiaaleja. Käyttämällä jo olemassa olevia materiaaleja adidas pienentää tuotteiden hiilijalanjälkeä, vähentää jätteen määrää ja riippuvuutta rajallisista luonnonvaroista.
- Normaali istuvuus
- Nauhallinen kiinnitys
- Fiberskin-päällinen Sprintgrid-kuviolla
- Venytettävä kieli
- Sprintplate 360 -ulkopohja luonnonnurmelle/monipinnoille
Alusta: | Luonnonnurmi,Tekonurmi,Hiekka,Sisäkenttä |
Jalkapallokenkätyyppi: | MG |
Tuotenumero
ADINJV68
Tuotteeseen liittyvät kategoriat
Jalkapallokengät, adidas
Turvallisuustiedot
Valmistajan nimi: adidas
Valmistajan postiosoite: Hoogoorddreef 9A , 1101 BA Amsterdam, The Netherlands
Valmistajan sähköinen osoite: Online contact www.adidas.com - Further contact details, telephone numbers etc: Product/Customer Service section on all websites https://www.adidas.fi/help/contact-us
Teknologiat
Tunnel Tongue
#HEARTOFSPORT
Jaa liikunnan ilo kanssamme! Ikuista sinäkin oma sporttihetkesi hashtagilla #HeartOfSport ja lisää tunniste @intersportsuomi, niin ne näytetään sivustollamme.
Tiedustele tuotetta valitsemastasi kaupasta
Lähettämällä viestin kauppaamme voit tilata tuotteen toimitusmyyntinä, jolloin kauppa tilaa tuotetta lisää varastoonsa. Näin ostat tuotteen suoraan valitsemasi kaupan kautta ja tuote toimitetaan valintasi mukaan joko kauppaan tai kotiosoitteesi.
Kysy tarkempia tietoja toimituksesta ja rahtihinnasta valitsemaltasi kaupalta sitoumuksetta ja maksutta. Vastaamme sinulle viimeistään seuraavana kaupan aukiolopäivänä.