Sisältöön
-20 % vaatteet ja jalkineet -20 % kaikista vaatteista ja jalkineista
Plussapäivät! Kaikki vaatteet ja jalkineet -20 %

Saat Plussa-kortilla 20 % alennuksen kaikista valikoimamme vaatteista ja jalkineista – myös lisäalena tarjoushinnoista. Etu on voimassa kaupoissa ja verkossa vain 5.5. asti, joten ole nopea!

Verkkokaupassa saat edun Plussa-kortilla ja koodilla: PLUSSA20

VAATTEETJALKINEET

Etu ei ole voimassa seuraavissa Intersporteissa: Levi, Jyväskylä. Etu ei ole voimassa varusteista.

Tunnistat edun piiriin olevat tuotteet "Plussa 20%" merkinnästä tuotteen kohdalla.

 

Uutta! Ilmainen toimitus Clubilaisille yli 100€ tilauksiin

Tarjoamme nyt kaikille Clubilaisille Postin postipaketti -toimitukset ilmaiseksi ostoksien ylittäessä 100€ verkkokaupan tilauksissa sekä tilaa myymälästä -toimituksissa. Tilaa tuotteet nopealla toimituksella, toimitukset jopa parissa päivässä! Kaikki tuotteet toimitetaan Suomessa sijaitsevalta varastolta. Lue lisää toimitustavoistamme.

Liity Clubiin



Daily Merino Medium Sock 3pk -nilkkasukat

Pehmeät unisex merinovillasukat jokapäiväiseen käyttöön. 3 parin paketti. 

35,00 €
Koko

Kokotaulukko

Arvioitu toimitusaika 2-4 arkipäivää. Tilaus- ja toimituskulut Ilmainen vaihto ja palautus

Tuotetiedot

Miellyttävät ja kestävät merinovillasukat jokapäiväiseen käyttöön. Sukkien päämateriaalina on pehmeä ja lämmin merinovilla, joka myötäilee jalkojesi lämpötilaa. Näin sukat tuntuvat mukavilta jaloissa niin viileässä kuin lämpimässäkin. 3 parin paketti.

  • Merinovilla on luonnonmateriaali ja hieman kosteanakin se pitää jalkasi lämpimänä.
  • Sukissa on pehmustettu jalkapohja, joka lisää sukkien kulutuskestävyyttä.
  • Lisäksi niissä on vahvikkeet kantapäissä ja varpaissa.
  • Merinovillan ohella akryyli ja polyesteri tuovat sukkiin kulutuskestävyyttä sekä elastaani lisää joustoa.
  • Merinovilla ei kerää itseensä hajua niin kuin täysin keinokuiduista valmistetut sukat.
  • Oivallinen valinta päivittäiseen ulkoiluun, metsäretkille kuin vaelluksillekin.
  • Pehmyt merinovillasukka jokapäiväiseen käyttöön
  • Pehmustettu jalkapohja lisää kulutuskestävyyttä
  • Sukassa vahvistettu varvas- ja kantaosa
  • Miellyttävä resori
  • Materiaalit: 55 % merinovilla / 27 % akryyli / 16 % polyesteri / 2 % elastaani

Tuotenumero
DEVSC_593_063_B

Tuotteeseen liittyvät kategoriat
Sukat, Devold

#HEARTOFSPORT

Jaa liikunnan ilo kanssamme! Ikuista sinäkin oma sporttihetkesi hashtagilla #HeartOfSport ja lisää tunniste @intersportsuomi, niin ne näytetään sivustollamme.

Tiedustele tuotetta valitsemastasi kaupasta

Lähettämällä viestin kauppaamme voit tilata tuotteen toimitusmyyntinä, jolloin kauppa tilaa tuotetta lisää varastoonsa. Näin ostat tuotteen suoraan valitsemasi kaupan kautta ja tuote toimitetaan valintasi mukaan joko kauppaan tai kotiosoitteesi.

Kysy tarkempia tietoja toimituksesta ja rahtihinnasta valitsemaltasi kaupalta sitoumuksetta ja maksutta. Vastaamme sinulle viimeistään seuraavana kaupan aukiolopäivänä.