Verkkokaupan varaston tyhjennys jopa -50 %! Verkkokaupan varaston tyhjennys jopa -50 %!

Verkkokaupan varaston tyhjennys on alkanut! Tee mahtavia merkkilöytöjä jopa -50 %. 

 

Nyt on täydellinen hetki päivittää vaatteet, kengät ja varusteet syksyn urheiluun ja vapaa-aikaan edullisesti.  

 

Vaatteet Kengät Reput ja laukut Varusteet


  • 0.00

Ostoskori

tuotetta

Ostoskori

tuotetta

adidas kokotaulukko

Tällä sivulla voit tutustua adidas kokotaulukkoon ja tarkistaa helposti minkä koon tarvitset adidas vaatteista tai kengistä. Tutustu lisäksi suosikkeihin ja laajaan valikoimaamme adidas brändisivulla.

adidas kokotaulukko vaate

Adidas- vaatteet - Vauvat
Koko566268748086
Ikä (kuukausina)0 kk0-3 kk3-6 kk6-9 kk9-12 kk12-18 kk
Pituus (cm)566268748086
A. Rinnan ympärys (cm)38.54345.54749.551
B. Vyötärön ympärys (cm)38.6434546.548.7549.75
C. Lantion ympärys (cm)374244.7547.55051.5
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)19.121.724.22731.134.5
Adidas- vaatteet -Lapset
Koko9298104110116122128
Ikä (vuosina)1-22-33-44-55-66-77-8
Pituus (cm)86-9293-9899-104105-110111-116117-122123-128
A. Rinnan ympärys (cm)51.5-52.553-54.555-5656.5-5858.5-60.561-6363.5-64
B. Vyötärön ympärys (cm)50-50.551-52.553-54.554.5-5555.5-5656.5-5757.5-59
C. Lantion ympärys (cm)52-5353.5-5656.5-6060.5-6262.5-6464.5-6666.5-68
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)384145.549.25525659.25
Adidas- vaatteet -Juniorit tytöt (ikä 5-15 v)
Koko134140146152158164170
Ikä (vuosina)8-99-1010-1111-1212-1313-1414-15
Pituus (cm)134140146152158164170
A. Rinnan ympärys (cm)65.5-68.569-71.572-7575.5-7878.5-80.581-82.583-87
B. Vyötärön ympärys (cm)58.5-6060.5-6262.5-63.564-65.566-66.567-67.568-70
C. Lantion ympärys (cm)70.5-73.574-7777.5-80.581-8484.5-8686.5-8888.5-92
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)62.565.7568.571.574.577.5
Adidas- vaatteet -Juniorit pojat (ikä 5-16 v)
Koko134140146152158164170176
Ikä (vuosina)8-99-1010-1111-1212-1313-1414-1515-16
Pituus (cm)129-134135-140141-146147-152153-158159-164165-170171-176
A. Rinnan ympärys (cm)64.5-67.568-7171.5-74.575-7878.5-8282.5-8686.5-8989.5-91.5
B. Vyötärön ympärys (cm)59.5-61.562.5-6364-6666.5-6868.5-70.571-7373.5-74.575-76.5
C. Lantion ympärys (cm)68.5-7171.5-74.575-77.578-8181.5-8585.5-8989.5-91.592-94
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)6265677073767982
Adidas- vaatteet -Naiset
KokoXXSXSSMLXL2XL
Koko26-2830-3234-3638-4042-4446-4850-52
A. Rinnan ympärys (cm)73-7677-8283-8889-9495-101102-109110-118
B. Vyötärön ympärys (cm)57-6061-6667-7273-7879-8586-9494-104
C. Lantion ympärys (cm)82-8586-9192-9798-103104-110111-117118-125
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)77.57878.57979.58080.5
Adidas- vaatteet -Miehet
KokoXSSMLXL2XL3XL
Koko40-4244-4648-5052-5456-5860-6264-66
A. Rinnan ympärys (cm)82-8788-9495-102103-111112-121122-132133-144
B. Vyötärön ympärys (cm)71-7576-8283-9091-99100-109110-121122-134
C. Lantion ympärys (cm)82-8687-9394-101102-110111-119120-128129-138
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)8181.58282.58382.582
Adidas- uimahousut -Miehet
XSSMLXL
Koko12345678910
Tuumakoko24"26"28"30"32"34"36"38"40"42"
B. Vyötärön ympärys (cm)6065707580859095100105

adidas kokotaulukko kengät

Aikuiset
UKEuroCM
3,536,022,75
436,723
4,537,323,5
538,024
5,538,724,5
639,325
6,540,025,5
740,725,75
7,541,326
842,026,5
8,542,727
943,327,5
9,544,028
1044,728,5
10,545,328,75
1146,029
11,546,729,5
1247,330
12,548,030,5
1348,731
13,549,331,25
Lapset
UKEURCM
0k168 cm
1k178.9 cm
2k189.7 cm
3k1910.6 cm
4k2011.4 cm
5k2112.3 cm
5.5k2212.7 cm
6k2313.1 cm
6.5k23,513.5 cm
7k2413.9 cm
7.5k2514.4 cm
8k25,514.8 cm
8.5k2615.2 cm
9k26,515.6 cm
9.5k2716.1 cm
10k27,516.5 cm
10.5k2816.9 cm
11k2917.4 cm
11.5k3017.8 cm
12k30,518.2 cm
12.5k3118.6 cm
13k31,519.1 cm
13.5k3219.5 cm
Lapset
UKEURCM
13319.9 cm
1,533,520.3 cm
23420.7 cm
2,53521.2 cm
335,521.6 cm
3,53622 cm
43722.4 cm
4,53722.9 cm
53823.3 cm
5,53923.7 cm
63924.1 cm
6,54024.5 cm