-25% etu koodilla: SYKSY25 Clubilaiselle -25% yhdestä vaatteesta ja jalkineparista koodilla: SYKSY25
Nyt kannattaa olla Clubilainen!
 
Hyödynnä 25% etu yhdestä vaatteesta ja jalkineparista, myös tarjoushinnoista.* Edun saat koodilla: SYKSY25.
 

Naiset Miehet Lapset Liity Clubiin

 

 Kaupassa saat edun liittymällä Clubiin verkossa ja tilaamalla tekstiviestin, joka näytetään kassalla. Verkkokaupassa saat edun kirjautumalla tai liittymällä Intersport Clubiin. *Alennus ei koske seuratuotteita eikä se ole yhdistettävissä muihin etuihin. Etu on voimassa verkossa ja kaupoissa ti 21.9.saakka niille, jotka kuuluvat tai liittyvät Clubiin su 19.9. mennessä. Etu ei ole voimassa Intersport Vaasassa.


Ostoskori

tuotetta

Ostoskori

tuotetta

adidas kokotaulukko

Tällä sivulla voit tutustua adidas kokotaulukkoon ja tarkistaa helposti minkä koon tarvitset adidas vaatteista tai kengistä. Tutustu lisäksi suosikkeihin ja laajaan valikoimaamme adidas brändisivulla.

adidas kokotaulukko vaate

Adidas- vaatteet - Vauvat
Koko566268748086
Ikä (kuukausina)0 kk0-3 kk3-6 kk6-9 kk9-12 kk12-18 kk
Pituus (cm)566268748086
A. Rinnan ympärys (cm)38.54345.54749.551
B. Vyötärön ympärys (cm)38.6434546.548.7549.75
C. Lantion ympärys (cm)374244.7547.55051.5
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)19.121.724.22731.134.5
Adidas- vaatteet -Lapset
Koko9298104110116122128
Ikä (vuosina)1-22-33-44-55-66-77-8
Pituus (cm)86-9293-9899-104105-110111-116117-122123-128
A. Rinnan ympärys (cm)51.5-52.553-54.555-5656.5-5858.5-60.561-6363.5-64
B. Vyötärön ympärys (cm)50-50.551-52.553-54.554.5-5555.5-5656.5-5757.5-59
C. Lantion ympärys (cm)52-5353.5-5656.5-6060.5-6262.5-6464.5-6666.5-68
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)384145.549.25525659.25
Adidas- vaatteet -Juniorit tytöt (ikä 5-15 v)
Koko134140146152158164170
Ikä (vuosina)8-99-1010-1111-1212-1313-1414-15
Pituus (cm)134140146152158164170
A. Rinnan ympärys (cm)65.5-68.569-71.572-7575.5-7878.5-80.581-82.583-87
B. Vyötärön ympärys (cm)58.5-6060.5-6262.5-63.564-65.566-66.567-67.568-70
C. Lantion ympärys (cm)70.5-73.574-7777.5-80.581-8484.5-8686.5-8888.5-92
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)62.565.7568.571.574.577.5
Adidas- vaatteet -Juniorit pojat (ikä 5-16 v)
Koko134140146152158164170176
Ikä (vuosina)8-99-1010-1111-1212-1313-1414-1515-16
Pituus (cm)129-134135-140141-146147-152153-158159-164165-170171-176
A. Rinnan ympärys (cm)64.5-67.568-7171.5-74.575-7878.5-8282.5-8686.5-8989.5-91.5
B. Vyötärön ympärys (cm)59.5-61.562.5-6364-6666.5-6868.5-70.571-7373.5-74.575-76.5
C. Lantion ympärys (cm)68.5-7171.5-74.575-77.578-8181.5-8585.5-8989.5-91.592-94
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)6265677073767982
Adidas- vaatteet -Naiset
KokoXXSXSSMLXL2XL
Koko26-2830-3234-3638-4042-4446-4850-52
A. Rinnan ympärys (cm)73-7677-8283-8889-9495-101102-109110-118
B. Vyötärön ympärys (cm)57-6061-6667-7273-7879-8586-9494-104
C. Lantion ympärys (cm)82-8586-9192-9798-103104-110111-117118-125
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)77.57878.57979.58080.5
Adidas- vaatteet -Miehet
KokoXSSMLXL2XL3XL
Koko40-4244-4648-5052-5456-5860-6264-66
A. Rinnan ympärys (cm)82-8788-9495-102103-111112-121122-132133-144
B. Vyötärön ympärys (cm)71-7576-8283-9091-99100-109110-121122-134
C. Lantion ympärys (cm)82-8687-9394-101102-110111-119120-128129-138
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)8181.58282.58382.582
Adidas- uimahousut -Miehet
XSSMLXL
Koko12345678910
Tuumakoko24"26"28"30"32"34"36"38"40"42"
B. Vyötärön ympärys (cm)6065707580859095100105

adidas kokotaulukko kengät

Aikuiset
US miehetUS naisetEuroCM
4536,022,1
4,55,536,722,5
5637,322,9
5,56,538,023,3
6738,723,8
6,57,539,324,2
7840,024,6
7,58,540,725
8941,325,5
8,59,542,025,9
91042,726,3
9,510,543,326,7
101144,027,1
10,511,544,727,6
111245,328
11,512,546,028,4
121346,728,8
12,513,547,329,3
131448,029,7
13,514,548,730,1
141549,330,5
14,515,550,031
1550,731,4
1651,332.200000000000003
1752,733.9
1853,334.799999999999997
1954,735.6
Lapset
UKEURCM
0k168 cm
1k178.9 cm
2k189.7 cm
3k1910.6 cm
4k2011.4 cm
5k2112.3 cm
5.5k2212.7 cm
6k2313.1 cm
6.5k23,513.5 cm
7k2413.9 cm
7.5k2514.4 cm
8k25,514.8 cm
8.5k2615.2 cm
9k26,515.6 cm
9.5k2716.1 cm
10k27,516.5 cm
10.5k2816.9 cm
11k2917.4 cm
11.5k3017.8 cm
12k30,518.2 cm
12.5k3118.6 cm
13k31,519.1 cm
13.5k3219.5 cm
Lapset
UKEURCM
13319.9 cm
1,533,520.3 cm
23420.7 cm
2,53521.2 cm
335,521.6 cm
3,53622 cm
43722.4 cm
4,53722.9 cm
53823.3 cm
5,53923.7 cm
63924.1 cm
6,54024.5 cm