Sisältöön
Kesäale käynnissä! Lisäsimme tuotteita! Hui... Kesäale on käynnissä! Lisäsimme tuotteita! Huippumerkkejä jopa -50 %

Kesäale on täällä! Lisäsimme tuotteita! Hyödynnä huippumerkkien tarjoukset jopa -50 %

Parhaiden sporttimerkkien kesäale alkoi Intersport-kaupoissa ja verkkokaupassa! Tarjolla on valtava määrä vaatteita, jalkineita ja varusteita huikein alehinnoin jopa -50 %.

Tutustu tarjouksiin ja poimi parhaat diilit ennen muita!

 

ALE-TARJOUKSET



Arena kokotaulukko

Tällä sivulla voit tutustua Arena kokotaulukkoon ja tarkistaa helposti minkä koon tarvitset Arena vaatteista tai kengistä. Tutustu lisäksi suosikkeihin ja laajaan valikoimaamme Arena brändisivulla.

Arena kokotaulukko vaate

Arena -uima-asut- naiset (D/EU-koko)
Koko323436384042444648
A. Rinnan ympärys (cm)707580859095100105110
B. Vyötärön ympärys (cm)586365707580859095
C. Lantion ympärys (cm)87889095100105110115120
Arena -uima-asut- naiset (Plus-koko)
Koko1X2X3X
D/EU-koko48-5052-5456-58
A. Rinnan ympärys (cm)115-125125-135135-145
B. Vyötärön ympärys (cm)100-10110-120120-130
C. Lantion ympärys (cm)120-130130-140140-150
Arena -uima-asut- miehet
Koko65707580859095100105110
B. Vyötärön ympärys (cm)69737580859095100105110
Arena -uima-asut- tytöt
EU koko cm116128140152164
A. Rinnan ympärys (cm)5560657075
B. Vyötärön ympärys (cm)5355575960
Arena -uima-asut- pojat
EU koko cm116128140152164
A. Rinnan ympärys (cm)5560707785
B. Vyötärön ympärys (cm)5559636771
Arena kilpauima-asut- naiset (Seurakauppa)
Koko F28303234363840
Koko UK22242628303234
A. Rinnan ympärys (cm)79-8484-8989-9494-9898-102102-106106-108
B. Vyötärön ympärys (cm)62-6666-7070-7474-7878-8282-8686-88
C. Lantion ympärys (cm)80-8585-9090-9595-100100-105105-110110-115
D. Vartalon silmukka (cm)136-143146-153156-163166-173171-178176-183181-186
Arena kilpauima-asut- miehet (Seurakauppa)
Koko F55606570758085
Koko UK22242628303234
A. Vyötärön ympärys (cm)65-7070-7575-8080-8585-9090-9595-100
B. Lantion ympärys (cm)80-8585-9090-9595-100100-105105-110110-115
Arena Teamline vaatteet JUNIOR (SEURAKAUPPA)
Arena (ikä)6-78-910-1112-1314-15
pituus cm116128140152164

Arena kokotaulukko kengät

Arena kokotaulukko
EU kokoUKUSJalkaterän pituus
363,54,522.6
374523.3
385624,0
396724.6
406,57,525.7
417,58,526.3
428927,0
4391027,6
44101128,3
4510,511,529,0
461112,529,6
47121330,3
48131431,0
s