-25% etu koodilla: SYKSY25 Clubilaiselle -25% yhdestä vaatteesta ja jalkineparista koodilla: SYKSY25
Nyt kannattaa olla Clubilainen!
 
Hyödynnä 25% etu yhdestä vaatteesta ja jalkineparista, myös tarjoushinnoista.* Edun saat koodilla: SYKSY25.
 

Naiset Miehet Lapset Liity Clubiin

 

 Kaupassa saat edun liittymällä Clubiin verkossa ja tilaamalla tekstiviestin, joka näytetään kassalla. Verkkokaupassa saat edun kirjautumalla tai liittymällä Intersport Clubiin. *Alennus ei koske seuratuotteita eikä se ole yhdistettävissä muihin etuihin. Etu on voimassa verkossa ja kaupoissa ti 21.9.saakka niille, jotka kuuluvat tai liittyvät Clubiin su 19.9. mennessä. Etu ei ole voimassa Intersport Vaasassa.


Ostoskori

tuotetta

Ostoskori

tuotetta

Firefly kokotaulukko

Tällä sivulla voit tutustua Firefly kokotaulukkoon ja tarkistaa helposti minkä koon tarvitset Firefly vaatteista tai kengistä. Tutustu lisäksi suosikkeihin ja laajaan valikoimaamme Firefly brändisivulla.

Firefly kokotaulukko vaate

Firefly -vaatteet - Pienet lapset
Koko869298104110116122
Ikä (vuosina)1234567
Pituus869298104110116122
A. Rinnan ympärys (cm)53545658606264
B. Vyötärön ympärys (cm)50515253545556
C. Lantion ympärys (cm)53555759616365
Firefly- vaatteet- Juniorit
KokoXSSMLXLXXL
Koko116128140152164176
Pituus116128140152164176
A. Rinnan ympärys (cm)626670768288
B. Vyötärön ympärys (cm)555760657075
C. Lantion ympärys (cm)647076828894
Firefly -vaatteet - Naiset
KokoXXSXSSMLXLXXLXXXLXXXXL
Koko343638404244464850
A. Rinnan ympärys (cm)8084889296100104110116
B. Vyötärön ympärys (cm)6468727680848894100
C. Lantion ympärys (cm)889296100104108112116122
Firefly-vaatteet - Miehet
KokoXXSXSSMLXLXXLXXXLXXXXL
Koko444648505254565860
A. Rinnan ympärys (cm)889296100104108112116120
B. Vyötärön ympärys (cm)768084889296102108114
C. Lantion ympärys (cm)909498102106110114118122
UNISEXXXSXSSMLXLXXL
Miehet4446/485052/545658/60
Naiset343638/404244/4648
Juniorit164176
Firefly-käsineet (aikuiset)
Koko66.577.588.599.51010.511
Käden ympärysmitta (cm)15.216.517.81920.321.622.9234.125.426.627.9
Käden pituus (cm)1616.617.117.718.218.819.319.920.42121.5
Firefly-käsineet (lapset)
Koko3456
Käden ympärysmitta (cm)14151617
Ikä vuosina681012

Firefly kokotaulukko kengät

Miehet
EURcm
4026,7
4127,3
4228
4328,7
4429,3
4530
4630,7
Naiset
EURcm
3624
3724,7
3825,3
3926
4026,7
4127,3
Lapset
EURcm
2818,7
2919,3
3020
3120,7
3221,3
3322
3422,7