-25% etu koodilla: SYKSY25 Clubilaiselle -25% yhdestä vaatteesta ja jalkineparista koodilla: SYKSY25
Nyt kannattaa olla Clubilainen!
 
Hyödynnä 25% etu yhdestä vaatteesta ja jalkineparista, myös tarjoushinnoista.* Edun saat koodilla: SYKSY25.
 

Naiset Miehet Lapset Liity Clubiin

 

 Kaupassa saat edun liittymällä Clubiin verkossa ja tilaamalla tekstiviestin, joka näytetään kassalla. Verkkokaupassa saat edun kirjautumalla tai liittymällä Intersport Clubiin. *Alennus ei koske seuratuotteita eikä se ole yhdistettävissä muihin etuihin. Etu on voimassa verkossa ja kaupoissa ti 21.9.saakka niille, jotka kuuluvat tai liittyvät Clubiin su 19.9. mennessä. Etu ei ole voimassa Intersport Vaasassa.


Ostoskori

tuotetta

Ostoskori

tuotetta

Haglöfs kokotaulukko

Tällä sivulla voit tutustua Haglöfs kokotaulukkoon ja tarkistaa helposti minkä koon tarvitset Haglöfs vaatteista tai kengistä. Tutustu lisäksi suosikkeihin ja laajaan valikoimaamme Haglöfs brändisivulla.

Haglöfs kokotaulukko vaate

Haglöfs vaatteet- Naiset
Koko3234363840424446
B. Vyötärön ympärys (cm)6468727680848994
C. Lantion ympärys (cm)889296100104108112117
D. Housujen sisäsauman pituus: short (cm)7172737475767778
D. Housujen sisäsauman pituus: regular (cm)7677787980818283
D. Housujen sisäsauman pituus: long (cm)8182838485868787
Haglöfs vaatteet- Naiset
KokoXXSXSSMLXLXXL
A. Rinnan ympärys (cm)70788694102110120
B. Vyötärön ympärys (cm)546270788696106
C. Lantion ympärys (cm)788694102110118128
D. Housujen sisäsauman pituus: short (cm)68707274767880
D. Housujen sisäsauman pituus: regular (cm)73757779818385
D. Housujen sisäsauman pituus: long (cm)78808284868890
Haglöfs vaatteet -Miehet
KokoXSSMLXLXXL
Koko464850525456
A. Rinnan ympärys (cm)829098106114122
B. Vyötärön ympärys (cm)69778593101109
C. Lantion ympärys (cm)8492100108116124
D. Housujen sisäsauman pituus: short (cm)757779818385
D. Housujen sisäsauman pituus: regular (cm)808284868890
D. Housujen sisäsauman pituus: long (cm)858789919395

Haglöfs kokotaulukko kengät

NAISET/MIEHET
UKEUcm
335,322,8
3,53623,2
436,623,6
4,537,324
53824,4
5,538,624,8
639,325,2
6,54025,6
740,626
7,541,326,4
84226,8
8,542,627,2
943,327,6
9,54428
1044,628,4
10,545,328,8
114629,2
11,546,629,6
1247,330
12,54830,4