Verkkokaupan varaston tyhjennys jopa -50 %! Verkkokaupan varaston tyhjennys jopa -50 %!

Verkkokaupan varaston tyhjennys on alkanut! Tee mahtavia merkkilöytöjä jopa -50 %. 

 

Nyt on täydellinen hetki päivittää vaatteet, kengät ja varusteet syksyn urheiluun ja vapaa-aikaan edullisesti.  

 

Vaatteet Kengät Reput ja laukut Varusteet


  • 0.00

Ostoskori

tuotetta

Ostoskori

tuotetta

Nike kokotaulukko

Tällä sivulla voit tutustua Nike kokotaulukkoon ja tarkistaa helposti minkä koon tarvitset Nike vaatteista tai kengistä. Tutustu lisäksi suosikkeihin ja laajaan valikoimaamme Nike brändisivulla.

Nike kokotaulukko vaate

Nike vaatteet -Pienet lapset
KokoXSSMLXL
Pituus cm96-104104-110110-116116-122122-128
Ikä (vuosina)3-44-55-66-77-8
A. Rinnan ympärys (cm)53-5656-5959-6161-6363-66
B. Vyötärön ympärys (cm)54-5656-5858-5959-6060-61
C. Lantion ympärys (cm)56-5959-6161-6363-6666-70
Nike vaatteet -Lapset pojat
KokoXSSMLXL
Pituus cm122-128128-137137-147147-158158-170
A. Rinnan ympärys (cm)64.5-6666-6969-7575-81.581.5-88.5
B. Vyötärön ympärys (cm)59.5-61.561.5-6565-6969-72.572.5-75.5
C. Lantion ympärys (cm)68.5-7171-74.574.5-79.579.5-84.584.5-89.5
Nike vaatteet -Lapset tytöt
KokoXSSMLXL
Pituus cm122-128128-137137-146146-156156-166
A. Rinnan ympärys (cm)64.5-6868-7373-7979-85.585.5-92.5
B. Vyötärön ympärys (cm)59.5-6161-6464-6868-71.571.5-74.5
C. Lantion ympärys (cm)68.5-7373-78.578.5-83.583.5-88.588.5-93.5
Nike vaatteet -Naiset
KokoXSSMLXLXXL
A. Rinnan ympärys (cm)76-8383-9090-9797-104104-114114-124
B. Vyötärön ympärys (cm)60-6767-7474-8181-8888-9898-108
C. Lantion ympärys (cm)84-9191-9898-105105-112112-120120-128
D. Jalan sisäpituus normaali (cm)79.579.5808080.580.5
D. Jalan sisäpituus lyhyt (cm)74.574.5757575.575.5
D. Jalan sisäpituus pitkä (cm)84.584.5858585.585.5
Nike vaatteet -Plus-koot
Koko1X2X3X
EU-koko50-5254-5658-60
A. Rinnan ympärys (cm)114-124124-134134-144
B. Vyötärön ympärys (cm)98-108108-118118-128
C. Lantion ympärys (cm)120-128128-138138-148
Nike vaatteet -Miehet
KokoSMLXLXXLXXXL
A. Rinnan ympärys (cm)88-9696-104104-112112-124124-136136-148
B. Vyötärön ympärys (cm)73-8181-8989-9797-109109-121121-133
C. Lantion ympärys (cm)88-9696-104104-112112-120120-128128-136
D. Jalan sisäpituus normaali (cm)82.58383.58484.585
D. Jalan sisäpituus lyhyt (cm)77.57878.57979.580
D. Jalan sisäpituus pitkä (cm)87.58888.58989.590
Nike sukat -Aikuiset
KokoXXSXSSMLXL
Eurooppalainen kengän koko26-3030-3434-3838-4242-4646-50
Nike sukat -Lapset
KokoXXSXSS
Jalan koko cm12-1515-1818-21
Nike päähineet
KokoS-MM-LL-XLOS (One size)
Päänympärys cm54-5756-5958-6154-61
Nike uimahousut -Miehet
Koko32343638
A. Vyötärön ympärys (cm)83.5-88.588.5-9494-9999-104
B. Lantion ympärys (cm)101.5-106.5106.5-111.5111.5-116.5116.5-121.5
Nike uima-asut -Naiset
Koko3638404244
A. Rinnan ympärys (cm)92.5 - 9898 - 103103 - 108108 - 113113 - 118
B. Vyötärön ympärys (cm)72.5 - 7676 - 8080 - 8484 - 87.587.5 - 91.5
C. Lantion ympärys (cm)98 - 101.5101.5 - 105.5105.5 - 109109 - 113113 - 117
US koko3234363840

Nike kokotaulukko kengät

Miehet
USEURCM
638,524,0
6,53924,5
74025,0
7,540,525,5
84126,0
8,54226,5
942,527,0
9,54327,5
104428,0
10,544,528,5
114529,0
11,545,529,5
124630,0
12,54730,5
1347,531,0
1448,532,0
1549,533,0
Naiset
USEURCM
535,522,0
5,53622,5
636,523,0
6,537,523,5
73824,0
7,538,524,5
83925,0
8,54025,5
940,526,0
9,54126,5
104227,0
10,542,527,5
114328,0
11,54428,5
1244,529,0
Lapset ja nuoret
USEURCM
10.5 C27,516,5
11 C2817,0
11.5 C28,517,5
12 C29,518,0
12.5 C3018,5
13 C3119,0
13.5 C31,519,5
13220,0
1,53320,5
233,521,0
2,53421,5
33522,0
3,535,522,5
43623,0
4,536,523,5
537,524,0
5,53824,5
638,525,0
6,53925,5
74026,0
Pikkulapset
USEURCM
2 C178,0
2.5 C188,5
3 C18,59,0
3.5 C199,5
4 C19,510,0
4.5 C2010,5
5 C2111,0
5.5 C21,511,5
6 C2212,0
6.5 C22,512,5
7 C23,513,0
7.5 C2413,5
8 C2514,0
8.5 C25,514,5
9 C2615,0
9.5 C26,515,5
10 C2716,0