-25% etu koodilla: SYKSY25 Clubilaiselle -25% yhdestä vaatteesta ja jalkineparista koodilla: SYKSY25
Nyt kannattaa olla Clubilainen!
 
Hyödynnä 25% etu yhdestä vaatteesta ja jalkineparista, myös tarjoushinnoista.* Edun saat koodilla: SYKSY25.
 

Naiset Miehet Lapset Liity Clubiin

 

 Kaupassa saat edun liittymällä Clubiin verkossa ja tilaamalla tekstiviestin, joka näytetään kassalla. Verkkokaupassa saat edun kirjautumalla tai liittymällä Intersport Clubiin. *Alennus ei koske seuratuotteita eikä se ole yhdistettävissä muihin etuihin. Etu on voimassa verkossa ja kaupoissa ti 21.9.saakka niille, jotka kuuluvat tai liittyvät Clubiin su 19.9. mennessä. Etu ei ole voimassa Intersport Vaasassa.


Ostoskori

tuotetta

Ostoskori

tuotetta

Nike kokotaulukko

Tällä sivulla voit tutustua Nike kokotaulukkoon ja tarkistaa helposti minkä koon tarvitset Nike vaatteista tai kengistä. Tutustu lisäksi suosikkeihin ja laajaan valikoimaamme Nike brändisivulla.

Nike kokotaulukko vaate

Nike vaatteet -Pienet lapset
KokoXSSMLXL
Pituus cm96-104104-110110-116116-122122-128
Ikä (vuosina)3-44-55-66-77-8
A. Rinnan ympärys (cm)53-5656-5959-6161-6363-66
B. Vyötärön ympärys (cm)54-5656-5858-5959-6060-61
C. Lantion ympärys (cm)56-5959-6161-6363-6666-70
Nike vaatteet -Lapset pojat
KokoXSSMLXL
Pituus cm122-128128-137137-147147-158158-170
A. Rinnan ympärys (cm)64.5-6666-6969-7575-81.581.5-88.5
B. Vyötärön ympärys (cm)59.5-61.561.5-6565-6969-72.572.5-75.5
C. Lantion ympärys (cm)68.5-7171-74.574.5-79.579.5-84.584.5-89.5
Nike vaatteet -Lapset tytöt
KokoXSSMLXL
Pituus cm122-128128-137137-146146-156156-166
A. Rinnan ympärys (cm)64.5-6868-7373-7979-85.585.5-92.5
B. Vyötärön ympärys (cm)59.5-6161-6464-6868-71.571.5-74.5
C. Lantion ympärys (cm)68.5-7373-78.578.5-83.583.5-88.588.5-93.5
Nike vaatteet -Naiset
KokoXSSMLXLXXL
A. Rinnan ympärys (cm)76-8383-9090-9797-104104-114114-124
B. Vyötärön ympärys (cm)60-6767-7474-8181-8888-9898-108
C. Lantion ympärys (cm)84-9191-9898-105105-112112-120120-128
D. Jalan sisäpituus normaali (cm)79.579.5808080.580.5
D. Jalan sisäpituus lyhyt (cm)74.574.5757575.575.5
D. Jalan sisäpituus pitkä (cm)84.584.5858585.585.5
Nike vaatteet -Plus-koot
Koko1X2X3X
EU-koko50-5254-5658-60
A. Rinnan ympärys (cm)114-124124-134134-144
B. Vyötärön ympärys (cm)98-108108-118118-128
C. Lantion ympärys (cm)120-128128-138138-148
Nike vaatteet -Miehet
KokoSMLXLXXLXXXL
A. Rinnan ympärys (cm)88-9696-104104-112112-124124-136136-148
B. Vyötärön ympärys (cm)73-8181-8989-9797-109109-121121-133
C. Lantion ympärys (cm)88-9696-104104-112112-120120-128128-136
D. Jalan sisäpituus normaali (cm)82.58383.58484.585
D. Jalan sisäpituus lyhyt (cm)77.57878.57979.580
D. Jalan sisäpituus pitkä (cm)87.58888.58989.590
Nike sukat -Aikuiset
KokoXXSXSSMLXL
Eurooppalainen kengän koko26-3030-3434-3838-4242-4646-50
Nike sukat -Lapset
KokoXXSXSS
Jalan koko cm12-1515-1818-21
Nike päähineet
KokoS-MM-LL-XLOS (One size)
Päänympärys cm54-5756-5958-6154-61
Nike uimahousut -Miehet
Koko32343638
A. Vyötärön ympärys (cm)83.5-88.588.5-9494-9999-104
B. Lantion ympärys (cm)101.5-106.5106.5-111.5111.5-116.5116.5-121.5
Nike uima-asut -Naiset
Koko3638404244
A. Rinnan ympärys (cm)92.5 - 9898 - 103103 - 108108 - 113113 - 118
B. Vyötärön ympärys (cm)72.5 - 7676 - 8080 - 8484 - 87.587.5 - 91.5
C. Lantion ympärys (cm)98 - 101.5101.5 - 105.5105.5 - 109109 - 113113 - 117
US koko3234363840

Nike kokotaulukko kengät

Miehet
USEURCM
638,524,0
6,53924,5
74025,0
7,540,525,5
84126,0
8,54226,5
942,527,0
9,54327,5
104428,0
10,544,528,5
114529,0
11,545,529,5
124630,0
12,54730,5
1347,531,0
1448,532,0
1549,533,0
Naiset
USEURCM
535,522,0
5,53622,5
636,523,0
6,537,523,5
73824,0
7,538,524,5
83925,0
8,54025,5
940,526,0
9,54126,5
104227,0
10,542,527,5
114328,0
11,54428,5
1244,529,0
Lapset ja nuoret
USEURCM
10.5 C27,516.7
11 C2817.2
11.5 C28,517.6
12 C29,518
12.5 C3018.4
13 C3118.8
13.5 C31,519.3
13219.5
1,53320.1
233,520.5
2,53420.9
33521.4
3,535,521.8
43622.2
4,536,522.4
537,522.7
5,53823.2
638,523.5
6,53923.8
74024,6
Pikkulapset
USEURCM
2 C178,0
2.5 C188,5
3 C18,59,0
3.5 C199,5
4 C19,510,0
4.5 C2010,5
5 C2111,0
5.5 C21,511,5
6 C2212,0
6.5 C22,512,5
7 C23,513,0
7.5 C2413,5
8 C2514,0
8.5 C25,514,5
9 C2615,0
9.5 C26,515,5
10 C2716,0