Ostoskori

tuotetta

Ostoskori

tuotetta

Umbro kokotaulukko

Tällä sivulla voit tutustua Umbro kokotaulukkoon ja tarkistaa helposti minkä koon tarvitset Umbro vaatteista tai kengistä. Tutustu lisäksi suosikkeihin ja laajaan valikoimaamme Umbro brändisivulla.

Umbro kokotaulukko vaate

Umbro- vaatteet - lapset
Koko8092104116128140152164
Pituus (cm)8092104116128140152164
A. Rinnan ympärys (cm)50.554586266727884
B. Vyötärön ympärys (cm)5153555760646872
C. Lantion ympärys (cm)5658626670758187
D. jalansisäpituus (cm)30374451586571.577.5
E. Olan + hihan pituus (cm)3741455054606672
G. Sivun pituus vyötäröltä lattiaan (cm)45556270788693.5100.5
Umbro- vaatteet - Naiset
Koko34363840424446
Pituus (cm)164166168170172174176
A. Rinnan ympärys (cm)8084889296100104
B. Vyötärön ympärys (cm)64687276808488
C. Lantion ympärys (cm)889296100104108112
D. jalansisäpituus (cm)75757677787980
E. Olan + hihan pituus (cm)7070.572.57374.57575.5
G. Sivun pituus vyötäröltä lattiaan (cm)103104106107108109110
Umbro- vaatteet - Naiset D+
Koko38D40D42D44D46D48D
Pituus (cm)168170172174175176
A. Rinnan ympärys (cm)9296100104108112
B. Vyötärön ympärys (cm)768084889296
C. Lantion ympärys (cm)100104108112116120
D. jalansisäpituus (cm)7677787979.580
E. Olan + hihan pituus (cm)72.57374.57575.576
G. Sivun pituus vyötäröltä lattiaan (cm)106107108109109.5110
Umbro- vaatteet - Miehet
KokoXSSMLXLXXLXXXL
Pituus (cm)170174178182186190192
A. Rinnan ympärys (cm)9296100104108112116
B. Vyötärön ympärys (cm)7883889398103108
C. Lantion ympärys (cm)96100104108112116120
D. jalansisäpituus (cm)81828384858687
E. Olan + hihan pituus (cm)7879.581828384.585.5
G. Sivun pituus vyötäröltä lattiaan (cm)106108110112114116117