ALEN loppukiri alkoi! Jopa -50 % ALEN loppukiri alkoi! Jopa -50 %
Nyt paljon vaatteita, kenkiä ja varusteita alennetuin hinnoin jopa -50 %.  

Loppukiri on käynnistynyt - vielä ehdit edullisille ostoksille! 

 

ALE


Ostoskori

tuotetta

Ostoskori

tuotetta

Burton kokotaulukko

Tällä sivulla voit tutustua Burton kokotaulukkoon ja tarkistaa helposti minkä koon tarvitset Burton vaatteista tai kengistä. Tutustu lisäksi suosikkeihin ja laajaan valikoimaamme Burton brändisivulla.

Burton kokotaulukko vaate

Burton- vaatteet - Lapset ja nuoret
KokoXXSXSSMLXL
Housujen koko22(6)24(8)26(12)28(16)30(20)
Ikä4-55-67-810-1214-1616-18
Pituus (cm)100-112112-120120-134136-147149-155156-162
A. Rinnan ympärys (cm)5863-6668-7376-7981-8489
B. Vyötärön ympärys (cm)5356-5858-6163-6668-7176
D. Sisäsauma (cm)485661667173
Burton- vaatteet - Miehet
KokoXXSXSSMLXLXXL
Housun koko272829-3031-3233-3435-3638
A. Rinnan ympärys (cm)84-8686-9191-9696-101101-107107-112112-117
B. Vyötärön ympärys (cm)66-7171-7676-8181-8686-9191-9696-101
D. Sisäsauma/normaali (cm)84848484848484
D. Sisäsauma/ lyhyt (cm)79797979797979
D. Sisäsauma/ pitkä (cm)89898989898989
Burton- vaatteet - Naiset
KokoXXSXSSMLXL
Housujen koko232425-2627-2829-3031
A. Rinnan ympärys (cm)73-7676-7981-8486-8991-9496-99
B. Vyötärön ympärys (cm)56-5858-6163-6667-7173-7679-81
C. Lantion ympärys (cm)81-8486-8991-9496-99101-104106-109
D. Sisäsauma/ normaali (cm)858585858585
D. Sisäsauma/ pitkä (cm)808080808080
D. Sisäsauma/lyhyt (cm)898989898989
Burton- vaatteet - Naiset White collection
KokoXXSXSSMLXL
A. Rinnan ympärys (cm)798286909498
B. Vyötärön ympärys (cm)616569717680
C. Lantion ympärys (cm)8488919599103
D. Sisäsauma/ normaali (cm)858585858585