25% lisäalennus verkkokaupan Last Chance-tuotteista koodilla LC25 25% lisäalennus verkkokaupan Last Chance-tuotteista koodilla LC25
25% lisäalennus Last Chance-tuotteista koodilla LC25

 Tarjoamme nyt 25% lisäalennuksen jo valmiiksi edullisista verkkokaupan Last Chance-tuotteista*! Saat alennuksen koodilla LC25. Etu on voimassa 31.1. asti.

 

LAST CHANCE-TARJOUKSET

 

*Last Chance -tuotteet tunnistat LAST CHANCE -tunnuksesta tuotekortilla. Etu on voimassa vain verkkokaupassa 31.1. asti eikä sitä voi yhdistää muihin etuihin.


Ostoskori

tuotetta

Ostoskori

tuotetta

Burton kokotaulukko

Tällä sivulla voit tutustua Burton kokotaulukkoon ja tarkistaa helposti minkä koon tarvitset Burton vaatteista tai kengistä. Tutustu lisäksi suosikkeihin ja laajaan valikoimaamme Burton brändisivulla.

Burton kokotaulukko vaate

Burton- vaatteet - Lapset ja nuoret
KokoXXSXSSMLXL
Housujen koko22(6)24(8)26(12)28(16)30(20)
Ikä4-55-67-810-1214-1616-18
Pituus (cm)100-112112-120120-134136-147149-155156-162
A. Rinnan ympärys (cm)5863-6668-7376-7981-8489
B. Vyötärön ympärys (cm)5356-5858-6163-6668-7176
D. Sisäsauma (cm)485661667173
Burton- vaatteet - Miehet
KokoXXSXSSMLXLXXL
Housun koko272829-3031-3233-3435-3638
A. Rinnan ympärys (cm)84-8686-9191-9696-101101-107107-112112-117
B. Vyötärön ympärys (cm)66-7171-7676-8181-8686-9191-9696-101
D. Sisäsauma/normaali (cm)84848484848484
D. Sisäsauma/ lyhyt (cm)79797979797979
D. Sisäsauma/ pitkä (cm)89898989898989
Burton- vaatteet - Naiset
KokoXXSXSSMLXL
Housujen koko232425-2627-2829-3031
A. Rinnan ympärys (cm)73-7676-7981-8486-8991-9496-99
B. Vyötärön ympärys (cm)56-5858-6163-6667-7173-7679-81
C. Lantion ympärys (cm)81-8486-8991-9496-99101-104106-109
D. Sisäsauma/ normaali (cm)858585858585
D. Sisäsauma/ pitkä (cm)808080808080
D. Sisäsauma/lyhyt (cm)898989898989
Burton- vaatteet - Naiset White collection
KokoXXSXSSMLXL
A. Rinnan ympärys (cm)798286909498
B. Vyötärön ympärys (cm)616569717680
C. Lantion ympärys (cm)8488919599103
D. Sisäsauma/ normaali (cm)858585858585