Sisältöön
30% lisäalennus verkkokaupan Last Chance-tu... 30% lisäalennus verkkokaupan Last Chance-tuotteista koodilla LC30
30% lisäalennus Last Chance-tuotteista koodilla LC30

 Tarjoamme nyt 30% lisäalennuksen jo valmiiksi edullisista verkkokaupan Last Chance-tuotteista*! Saat alennuksen koodilla LC30. Etu on voimassa 2.10. asti.

 

LAST CHANCE-TARJOUKSET

 

*Last Chance -tuotteet tunnistat LAST CHANCE -tunnuksesta tuotekortilla. Etu on voimassa vain verkkokaupassa 2.10. asti eikä sitä voi yhdistää muihin etuihin.



Burton kokotaulukko

Tällä sivulla voit tutustua Burton kokotaulukkoon ja tarkistaa helposti minkä koon tarvitset Burton vaatteista tai kengistä. Tutustu lisäksi suosikkeihin ja laajaan valikoimaamme Burton brändisivulla.

Burton kokotaulukko vaate

Burton- vaatteet - Lapset ja nuoret
KokoXXSXSSMLXL
Housujen koko22(6)24(8)26(12)28(16)30(20)
Ikä4-55-67-810-1214-1616-18
Pituus (cm)100-112112-120120-134136-147149-155156-162
A. Rinnan ympärys (cm)5863-6668-7376-7981-8489
B. Vyötärön ympärys (cm)5356-5858-6163-6668-7176
D. Sisäsauma (cm)485661667173
Burton- vaatteet - Miehet
KokoXXSXSSMLXLXXL
Housun koko272829-3031-3233-3435-3638
A. Rinnan ympärys (cm)84-8686-9191-9696-101101-107107-112112-117
B. Vyötärön ympärys (cm)66-7171-7676-8181-8686-9191-9696-101
D. Sisäsauma/normaali (cm)84848484848484
D. Sisäsauma/ lyhyt (cm)79797979797979
D. Sisäsauma/ pitkä (cm)89898989898989
Burton- vaatteet - Naiset
KokoXXSXSSMLXL
Housujen koko232425-2627-2829-3031
A. Rinnan ympärys (cm)73-7676-7981-8486-8991-9496-99
B. Vyötärön ympärys (cm)56-5858-6163-6667-7173-7679-81
C. Lantion ympärys (cm)81-8486-8991-9496-99101-104106-109
D. Sisäsauma/ normaali (cm)858585858585
D. Sisäsauma/ pitkä (cm)808080808080
D. Sisäsauma/lyhyt (cm)898989898989
Burton- vaatteet - Naiset White collection
KokoXXSXSSMLXL
A. Rinnan ympärys (cm)798286909498
B. Vyötärön ympärys (cm)616569717680
C. Lantion ympärys (cm)8488919599103
D. Sisäsauma/ normaali (cm)858585858585
s