Alen loppukiri ja uudet viikkotarjoukset! Alen loppukiri, vielä ehdit! Katso myös uudet viikkotarjoukset treeniin ja talvilajeihin.

Ale loppukiri Intersportissa! Uudet viikkotarjoukset julkaistu.

Tarjolla on paljon vaatteita, jalkineita ja varusteita alennetuin hinnoin jopa -50 %.

Ole nopea ja nappaa parhaat päältä!

 

ALE-TARJOUKSET VIIKKOTARJOUKSET


Ostoskori

tuotetta

Ostoskori

tuotetta

Columbia kokotaulukko

Tällä sivulla voit tutustua Columbia kokotaulukkoon ja tarkistaa helposti minkä koon tarvitset Columbia vaatteista tai kengistä. Tutustu lisäksi suosikkeihin ja laajaan valikoimaamme Columbia brändisivulla.

Columbia kokotaulukko vaate

Columbia- vaatteet- Lapset
XXSXSSMLXL
Koko / Pituus cm104116128140152164
A. Rinnan ympärys596469768492
B. Vyötärön ympärys555659646974
C. Hihan pituus515761697684
D. Lantion ympärys616674818997
E. Jalan sisäpituus485457677483
F. Ikä4-56-78-910-1112-1314-16
Columbia- vaatteet- Naiset
KokoXSSMLXL
24681012141618
A. Rinnan ympärys (cm)81-848689919599103107113
B. Vyötärön ympärys (cm)65-677072757781859095
C. Lantion ympärys (cm)88-90939598102105109114119
D. Jalan sisäpituus nilkkaan (cm)Columbia naisten housuissa kolmea eri lahkeenpituutta. joka vaihtelee malleittain:
lyhyt lahkeen mitoitus 75 cm= 29.5 tuumaa
normaali lahkeen mitoitus 81 cm = 32 tuumaa
pitkä lahkeen mitoitus 88 cm=34.5 tuumaa
Columbia- vaatteet- Miehet
KokoXSSMLXLXXL
Housun koko28-303234364044
A. Rinnan ympärys (cm)81-8989-9797-104107-114117-124127-135
B. Vyötärön ympärys (cm)66-7474-8181-8991-99102-109112-119
C. Lantion ympärys (cm)81-8689-9497-102104-109112-117122-127
E. Olan + käsivarren pituus (cm)818486899194
F. Kaulan ympärys (cm)36-3738-3941-41.543-4446-4748-50
D. Jalan sisäpituus nilkkaan (cm)Columbia miesten housuissa kolmea eri lahkeenpituutta. joka vaihtelee malleittain:
76 cm= 30 tuumaa
81 cm = 32 tuumaa
86 cm= 34 tuumaa
Columbia- vaatteet- Plus-koot miehet
Koko1X2X3X4X5X6X
A. Rinnan ympärys (cm)117-124127-135137-145145-152155-163165-173
B. Vyötärön ympärys (cm)102-109112-119122-130130-137140-147150-157
C. Lantion ympärys (cm)112-117122-127132-137140-145150-155160-165
E. Olan + käsivarren pituus (cm)919394959798
F. Kaulan ympärys (cm)46-4748-5051-5253-5556-5758-60
D. Jalan sisäpituus nilkkaan (cm)81

Columbia kokotaulukko kengät

COLUMBIA - MEN
USEURCM
63924
6,539.524,5
74025
7,540.525,5
84126
8,541.526,5
94227
9,542.527,5
104328
10,543.528,5
114429
11,544.529,5
124530
134630,5
144731,5
154832.5
COLUMBIA - WOMEN
USEURCM
53621,5
5,536.522
63722,5
6,537.523
73823,5
7,538.524
83924,5
8,539.525
94025,5
9,540.526
104126,5
10,541.527
114227,5
COLUMBIA - JUNIOR
USEURCM
11 C2817
12 C2917,5
12.5 C3018,5
13 C3119
13219,5
23320,5
33421
43522
417633622,5
53723
63823,5
73924,5