Sisältöön
30% lisäalennus verkkokaupan Last Chance-tu... 30% lisäalennus verkkokaupan Last Chance-tuotteista koodilla LC30
30% lisäalennus Last Chance-tuotteista koodilla LC30

 Tarjoamme nyt 30% lisäalennuksen jo valmiiksi edullisista verkkokaupan Last Chance-tuotteista*! Saat alennuksen koodilla LC30. Etu on voimassa 2.10. asti.

 

LAST CHANCE-TARJOUKSET

 

*Last Chance -tuotteet tunnistat LAST CHANCE -tunnuksesta tuotekortilla. Etu on voimassa vain verkkokaupassa 2.10. asti eikä sitä voi yhdistää muihin etuihin.



Didriksons kokotaulukko

Tällä sivulla voit tutustua Didriksons kokotaulukkoon ja tarkistaa helposti minkä koon tarvitset Didriksons vaatteista tai kengistä. Tutustu lisäksi suosikkeihin ja laajaan valikoimaamme Didriksons brändisivulla.

Didriksons kokotaulukko vaate

Didriksons - vaatteet- lapset
Koko8090100110120130140
Ikä (vuosina)11.5–23–44–56–77–89-10
A. Rinnan ympärys (cm)505254.557596367
B. Vyötärön ympärys (cm)48505254565760
C. Lantion ympärys (cm)525457.560636772
D. Jalansisäpituus (cm)3036424853.55965
Didriksons - käsineet- lapset
Ikä/ Koko0-22-44-66-88-10
Käden pituus (cm)911121415
Käden ympärys (cm)11.51314.515.516.5
Didriksons- vaatteet -Pojat
Koko130140150160170
Ikä (vuosina)7–89–1011–1213–1415–16
A. Rinnan ympärys (cm)6468737883
B. Vyötärön ympärys (cm)5962656773
C. Lantion ympärys (cm)6772788388
D. Jalansisäpituus (cm)5965707580
Didriksons- vaatteet -Tytöt
Koko130140150160170
Ikä (vuosina)7–89–1011–1213–1415–16
A. Rinnan ympärys (cm)6266717681
B. Vyötärön ympärys (cm)5558616467
C. Lantion ympärys (cm)6772788388
D. Jalansisäpituus (cm)5965707580
Didriksons - vaatteet- Miehet
KokoXSSMLXLXXLXXXL
Size EU42-444648-505254-565860-62
Size UK/US32-343638-404244-464850-52
Pituus170-173173-176176-179179-181181-184184-187187-190
A. Rinnan ympärys (cm)83-8889-9394-100101-105106-112113-117118-124
B. Vyötärön ympärys (cm)74-7879-8384-9091-9596-103104-108109-115
C. Lantion ympärys (cm)87-9293-9798-104105-108109-114115-118119-124
D. Jalansisäpituus (cm)80828485868788
Didriksons - vaatteet- Naiset
Size EU3436384042444648
Size UK810121416182022
Size US4681012141618
Size FRA/SPA3638404244464850
Size ITA4042444648505254
Size RUS42–4444–4646–4848–5050–5252–5454–5656–58
Normaali pituus 164-172 cm
A. Rinnan ympärys (cm)78–8182–8586–8990–9394–9798–101102–106107–112
B. Vyötärön ympärys (cm)62–6667–6970–7374–7778–8182–8586–9192–97
C. Lantion ympärys (cm)88–9192–9596–9899–101102–104105–107108–111112–116
D. Jalansisäpituus (cm)7778798081828383
s