-25% etu koodilla: SYKSY25 Clubilaiselle -25% yhdestä vaatteesta ja jalkineparista koodilla: SYKSY25
Nyt kannattaa olla Clubilainen!
 
Hyödynnä 25% etu yhdestä vaatteesta ja jalkineparista, myös tarjoushinnoista.* Edun saat koodilla: SYKSY25.
 

Naiset Miehet Lapset Liity Clubiin

 

 Kaupassa saat edun liittymällä Clubiin verkossa ja tilaamalla tekstiviestin, joka näytetään kassalla. Verkkokaupassa saat edun kirjautumalla tai liittymällä Intersport Clubiin. *Alennus ei koske seuratuotteita eikä se ole yhdistettävissä muihin etuihin. Etu on voimassa verkossa ja kaupoissa ti 21.9.saakka niille, jotka kuuluvat tai liittyvät Clubiin su 19.9. mennessä. Etu ei ole voimassa Intersport Vaasassa.


Ostoskori

tuotetta

Ostoskori

tuotetta

Nike Jordan kokotaulukko

Tällä sivulla voit tutustua Nike Jordan kokotaulukkoon ja tarkistaa helposti minkä koon tarvitset Nike Jordan vaatteista tai kengistä. Tutustu lisäksi suosikkeihin ja laajaan valikoimaamme Nike Jordan brändisivulla.

Nike Jordan kokotaulukko vaate

Nike Jordan vaatteet -Miehet
KokoSMLXLXXLXXXL
A. Rinnan ympärys (cm)88-9696-104104-112112-124124-136136-148
B. Vyötärön ympärys (cm)73-8181-8989-9797-109109-121121-133
C. Lantion ympärys (cm)88-9696-104104-112112-120120-128128-136
D. Jalan sisäpituus normaali (cm)82.58383.58484.585
D. Jalan sisäpituus lyhyt (cm)77.57878.57979.580
D. Jalan sisäpituus pitkä (cm)87.58888.58989.590
Nike Jordan päähineet
KokoS-MM-LL-XLOS (One size)
Päänympärys cm54-5756-5958-6154-61

Nike Jordan kokotaulukko kengät

Miehet
USEURCM
638,523,7
6,53924,1
74024,5
7,540,525
84125,4
8,54225,8
942,526,2
9,54326,7
104427,1
10,544,527,5
114527,9
11,545,528,3
124628,8
12,54729,2
1347,529,6
1448,530,5
1549,531,3
Naiset
USEURCM
535,522
5,53622,4
636,522,9
6,537,523,3
73823,7
7,538,524,1
83924,5
8,54025
940,525,4
9,54125,8
104226,2
10,542,526,7
114327,1
11,54427,5
1244,527,9
Lapset ja nuoret
USEURCM
10.5 C27,517,2
11 C2817,6
11.5 C28,518,0
12 C29,518,4
12.5 C3018,8
13 C3119,3
13.5 C31,519,7
13220,1
1,53320,4
233,520,8
2,53421,2
33521,6
3,535,521,9
43622,3
4,536,522,7
537,523,1
5,53823,4
638,523,8
6,53924,2
74024,6
Pikkulapset
USEURCM
2 C1710
2.5 C18
3 C18,510,8
3.5 C19
4 C19,511,6
4.5 C20
5 C2112,5
5.5 C21,5
6 C2213,3
6.5 C22,5
7 C23,514,2
7.5 C24
8 C2515
8.5 C25,5
9 C2615,9
9.5 C26,5
10 C2716,7