Sisältöön
Kesäale käynnissä! Lisäsimme tuotteita! Hui... Kesäale on käynnissä! Lisäsimme tuotteita! Huippumerkkejä jopa -50 %

Kesäale on täällä! Lisäsimme tuotteita! Hyödynnä huippumerkkien tarjoukset jopa -50 %

Parhaiden sporttimerkkien kesäale alkoi Intersport-kaupoissa ja verkkokaupassa! Tarjolla on valtava määrä vaatteita, jalkineita ja varusteita huikein alehinnoin jopa -50 %.

Tutustu tarjouksiin ja poimi parhaat diilit ennen muita!

 

ALE-TARJOUKSET



Nike Jordan kokotaulukko

Tällä sivulla voit tutustua Nike Jordan kokotaulukkoon ja tarkistaa helposti minkä koon tarvitset Nike Jordan vaatteista tai kengistä. Tutustu lisäksi suosikkeihin ja laajaan valikoimaamme Nike Jordan brändisivulla.

Nike Jordan kokotaulukko vaate

Nike Jordan vaatteet -Miehet
KokoSMLXLXXLXXXL
A. Rinnan ympärys (cm)88-9696-104104-112112-124124-136136-148
B. Vyötärön ympärys (cm)73-8181-8989-9797-109109-121121-133
C. Lantion ympärys (cm)88-9696-104104-112112-120120-128128-136
D. Jalan sisäpituus normaali (cm)82.58383.58484.585
D. Jalan sisäpituus lyhyt (cm)77.57878.57979.580
D. Jalan sisäpituus pitkä (cm)87.58888.58989.590
Nike Jordan päähineet
KokoS-MM-LL-XLOS (One size)
Päänympärys cm54-5756-5958-6154-61

Nike Jordan kokotaulukko kengät

Miehet
USEURCM
638,523,7
6,53924,1
74024,5
7,540,525
84125,4
8,54225,8
942,526,2
9,54326,7
104427,1
10,544,527,5
114527,9
11,545,528,3
124628,8
12,54729,2
1347,529,6
1448,530,5
1549,531,3
Naiset
USEURCM
535,522
5,53622,4
636,522,9
6,537,523,3
73823,7
7,538,524,1
83924,5
8,54025
940,525,4
9,54125,8
104226,2
10,542,526,7
114327,1
11,54427,5
1244,527,9
Lapset ja nuoret
USEURCM
10.5 C27,517,2
11 C2817,6
11.5 C28,518,0
12 C29,518,4
12.5 C3018,8
13 C3119,3
13.5 C31,519,7
13220,1
1,53320,4
233,520,8
2,53421,2
33521,6
3,535,521,9
43622,3
4,536,522,7
537,523,1
5,53823,4
638,523,8
6,53924,2
74024,6
Pikkulapset
USEURCM
2 C1710
2.5 C18
3 C18,510,8
3.5 C19
4 C19,511,6
4.5 C20
5 C2112,5
5.5 C21,5
6 C2213,3
6.5 C22,5
7 C23,514,2
7.5 C24
8 C2515
8.5 C25,5
9 C2615,9
9.5 C26,5
10 C2716,7
s