Ivalo E10 Low -citysähköpyörä
Tunturi Ivalo on monipuolinen ja kätevä sähköpyörä, joka on suunniteltu erityisesti kaupunki- ja työmatkakäyttöön.
Erämaksulaskuri
Tuotetiedot
Tunturi Ivalo on monipuolinen ja kätevä sähköpyörä, joka on suunniteltu erityisesti kaupunki- ja työmatkakäyttöön. Pyörällä on kolme eri runkokokoa, joten voit valita itsellesi parhaiten sopivan kokoisen ja varmistaa miellyttävän ajoasennon. Runkorakenne tarjoaa hyvän tasapainon vakauden ja helppokäyttöisyyden välillä, ja 50 mm joustokeula Suntour NEX -haarukassa tuo lisää mukavuutta epätasaisilla teillä ja kierroksilla.
Ivalo on varusteltu Shimanon voimansiirrolla, joka tarjoaa tarkkaa ja luotettavaa vaihtamista. Bosch Active Line+ -moottori, jossa on 50 Nm vääntö, auttaa avustamaan polkijaa vaivattomasti mäissä ja vastatuulessa, ja Purion 200 -näyttö mahdollistaa helposti avustustilojen ja valojen hallinnan. 500 Wh akku, joka on siististi integroitu runkoputken sisään, latautuu alle 2 tunnissa 50 %:iin, joten pidempiä matkoja voi tehdä huoletta.
Schwalben renkaat tarjoavat sujuvan ja vakaan ajokokemuksen erilaisissa olosuhteissa. Pyörään on lisäksi kiinteät LED-etu- ja takavalot, jotka lisäävät näkyvyyttä pimeällä ajossa. Pyörän varusteisiin kuuluvat myös pistosuojatut renkaat ja seisontatuki, sekä mahdollisuus kiinnittää tavarateline pikatelineeseen, mikä tekee työ- ja kaupunkipyöräilystä entistä käytännöllisempää.
Tunturi Ivalo tarjoaa täydellisen yhdistelmän modernia teknologiaa, mukavuutta ja käytännöllisyyttä, tehden jokaisesta matkastasi vaivattoman ja nautittavan.
| Akku: | Bosch PowerTube 500Wh |
| Akku - kantama (max): | 60-140 Km |
| Akku - latausaika: | 1.7h 50%, 4.5h 0->100% |
| Etuhaarukka: | Suntour NEX, 50mm |
| Jarrujen tyyppi: | levyjarrut |
| Jarrujen tyyppi - lisätieto: | Tektro HD-T275, 160mm edessä ja takana |
| Kampisarja: | Samox EC37 38T 170mm |
| Lisävarusteet: | soittokello,tavarateline,seisontatuki,lamppu,lokasuojat |
| Moottori: | BOSCH Active Line+ 50Nm |
| Moottori - lisätieto: | Purion 200 näyttö |
| Paino: | 26 kg |
| Polkimet mukana: | kyllä |
| Rataspakka: | Shimano CS-LG400 11-43T |
| Rengaskoko tuumaa: | 28 |
| Renkaat: | Schwalbe Road Cruiser 50-622 pp, ref |
| Runko: | Aluminirunko |
| Runkokorkeus tuuma tai cm: | 46,51,56 |
| Takavaihtaja: | Shimano RD-U6000 10 |
| Vaihdevivut: | Shimano SL-U6000 |
| Vaihteet: | 10 |
| Vanteet: | RYDE ECO21 36H |
Tuotenumero
TUNP3632346
Tuotteeseen liittyvät kategoriat
Tunturi
Turvallisuustiedot
Valmistajan nimi:
Tunturi Oy Ltd
Valmistajan postiosoite:
Vahdontie 17, 20360 Turku
Valmistajan sähköinen osoite:
[email protected]
#HEARTOFSPORT
Jaa liikunnan ilo kanssamme! Ikuista sinäkin oma sporttihetkesi hashtagilla #HeartOfSport ja lisää tunniste @intersportsuomi, niin ne näytetään sivustollamme.
Tiedustele tuotetta valitsemastasi kaupasta
Lähettämällä viestin kauppaamme voit tilata tuotteen toimitusmyyntinä, jolloin kauppa tilaa tuotetta lisää varastoonsa. Näin ostat tuotteen suoraan valitsemasi kaupan kautta ja tuote toimitetaan valintasi mukaan joko kauppaan tai kotiosoitteesi.
Kysy tarkempia tietoja toimituksesta ja rahtihinnasta valitsemaltasi kaupalta sitoumuksetta ja maksutta. Vastaamme sinulle viimeistään seuraavana kaupan aukiolopäivänä.
Suositut sisällöt
- Ale vaatteet
- Kuoritakit
- Hoka Clifton 10
- Tennarit
- New Balance 530
- Peak Performance takit
- Paljasjalkakengät
- Juoksuliivit
- Converse kengät
- Jalkapallokengät
- Helly Hansen -takit
- ASICS Gel-Nimbus
- Ulkoilutakit
- Crocs
- Reput
- North Face takit
- Sähköpyörä
- Maastopyörä
- Pyöräilykypärä
- Polkupyörä
- Naisten kevättakit
- Merinovillakerrastot
- New Balance kengät
- Kevytuntuvatakit
- Juoksukengät
- Lasten pyörä
- Jääkiekkomailat
- Kevyttoppatakit
- Skechers kengät
- Hybridipyörät
- Juoksuvyöt
- Pyöräilykengät
- Tunturi sähköpyörät
