Neva E290 -maastosähköpyörä
Neva on varustettu maastopyöriin kehitetyllä Shimano EP5 -sähkömoottorilla, josta löytyy vääntöä 60 Nm. Poljettaessa moottorista välittyy Shimanolle ominainen tarkka mutta pehmeä tuntuma.
Erämaksulaskuri
Tuotetiedot
Urheilulliseen ajoon suunniteltu sähkömaastopyörä!
Tunturi Neva on varustettu maastopyöriin kehitetyllä Shimano EP5 -sähkömoottorilla, josta löytyy vääntöä 60 Nm. Poljettaessa moottorista välittyy Shimanolle ominainen tarkka mutta pehmeä tuntuma. Siitä löytyy tarpeeksi tehoa haastaviin maastoihin, kuten jyrkkiin ylämäkiin ja juurakoiden ylittämiseen. Tunturi Nevan herkkätoiminen Suntour XCM 34 15×110 -joustohaarukka on omiaan haastavilla reiteillä. Rankemmassa maastossa ajettaessa pyörän runko voi vaikuttaa jäykältä ja sen myötä urheilullisemmalta.
Ajaminen on vauhdikasta sähkömoottorin avustaessa. Shimanon hydrauliset levyjarrut tuovat varmuutta maastolenkeille ja toimivat tehokkaasti säällä kuin säällä. Schwalbe Smart Sam performance 29” -renkailla varustettu Tunturi Neva on varsin ärhäkkä menopeli vaativaankin maastoajoon. Se on parhaimmillaan juuri silloin, kun sillä ajetaan aktiivisella otteella.
| Akku: | Shimano BT-EN605 Lithium-ion 504Wh |
| Akku - kantama (max): | (Boost 28km) (Trail 38km) (Eco 77km) |
| Akku - latausaika: | 2.5h 80%, 4h 0->100% |
| Jarrujen tyyppi: | levyjarrut |
| Jarrujen tyyppi - lisätieto: | Shimano MT-200 2-piston RT-30 180mm / Shimano MT-200 2-piston RT30 180mm |
| Kampisarja: | Shimano FC-EM600 34T 165mm |
| Lisävarusteet: | lamppu,soittokello |
| Moottori: | Shimano EP5 60Nm |
| Moottori - lisätieto: | Boost, Trail, Eco |
| Paino: | 23kg |
| Polkimet mukana: | kyllä |
| Rataspakka: | Shimano CS-LG400 11-48T |
| Rengaskoko tuumaa: | 29 |
| Renkaat: | Smart Sam perfomance (57-622) 29x2.25 |
| Runko: | Aluminirunko |
| Runkokorkeus tuuma tai cm: | 47,52 |
| Takavaihtaja: | Shimano RD-U6000 10 |
| Vaihdevivut: | Shimano SL-U6000 |
| Vaihteet: | 10 |
| Vanteet: | Rodi Tryp 25 |
Tuotenumero
TUNP3615147
Tuotteeseen liittyvät kategoriat
Tunturi
Turvallisuustiedot
Valmistajan nimi:
Tunturi Oy Ltd
Valmistajan postiosoite:
Vahdontie 17, 20360 Turku
Valmistajan sähköinen osoite:
[email protected]
#HEARTOFSPORT
Jaa liikunnan ilo kanssamme! Ikuista sinäkin oma sporttihetkesi hashtagilla #HeartOfSport ja lisää tunniste @intersportsuomi, niin ne näytetään sivustollamme.
Tiedustele tuotetta valitsemastasi kaupasta
Lähettämällä viestin kauppaamme voit tilata tuotteen toimitusmyyntinä, jolloin kauppa tilaa tuotetta lisää varastoonsa. Näin ostat tuotteen suoraan valitsemasi kaupan kautta ja tuote toimitetaan valintasi mukaan joko kauppaan tai kotiosoitteesi.
Kysy tarkempia tietoja toimituksesta ja rahtihinnasta valitsemaltasi kaupalta sitoumuksetta ja maksutta. Vastaamme sinulle viimeistään seuraavana kaupan aukiolopäivänä.
Suositut sisällöt
- Ale vaatteet
- Kuoritakit
- Hoka Clifton 10
- Tennarit
- New Balance 530
- Peak Performance takit
- Paljasjalkakengät
- Juoksuliivit
- Converse kengät
- Jalkapallokengät
- Helly Hansen -takit
- ASICS Gel-Nimbus
- Ulkoilutakit
- Crocs
- Reput
- North Face takit
- Sähköpyörä
- Maastopyörä
- Pyöräilykypärä
- Polkupyörä
- Naisten kevättakit
- Merinovillakerrastot
- New Balance kengät
- Kevytuntuvatakit
- Juoksukengät
- Lasten pyörä
- Jääkiekkomailat
- Kevyttoppatakit
- Skechers kengät
- Hybridipyörät
- Juoksuvyöt
- Pyöräilykengät
- Tunturi sähköpyörät
