Puro E9 Low -citysähköpyörä
Tunturi Puro E9 Low on matalarunkoinen ja helposti hallittava sähköpyörä, joka tekee arjen matkoista mukavia ja vaivattomia.
Erämaksulaskuri
Tuotetiedot
Tunturi Puro E9 Low on matalarunkoinen ja helposti hallittava sähköpyörä, joka tekee arjen matkoista mukavia ja vaivattomia. Kevyt alumiinirunko ja jäykkä keula tuovat ajamiseen vakautta, ja Bosch Active Line -moottori (40 Nm) tarjoaa pehmeän ja luonnollisen avustuksen neljällä tehotasolla. Shimano CUES -vaihteisto tekee vaihteenvaihdosta sujuvaa, ja hydrauliset levyjarrut takaavat turvalliset pysähdykset kaikissa olosuhteissa. Bosch PowerPack 400 Wh -akku tarjoaa riittävästi virtaa päivittäisiin ajoihin. Vain 23 kg painonsa ansiosta Puro E9 Low on kevyt, tasapainoinen ja luotettava sähköpyörä – täydellinen valinta kaupunkiin ja työmatkoille.
| Akku: | Bosch PowerPack 400Wh |
| Akku - kantama (max): | 60-117 Km |
| Akku - latausaika: | 2.8h 50%, 6h 0->100% |
| Jarrujen tyyppi: | levyjarrut |
| Jarrujen tyyppi - lisätieto: | Shimano MT-200 2-piston, 160mm edessä ja takana |
| Kampisarja: | Samox EC37 38T 170mm |
| Lisävarusteet: | soittokello,tavarateline,seisontatuki,lamppu,lukko,lokasuojat |
| Moottori: | BOSCH Active Line 40Nm |
| Moottori - lisätieto: | Purion 200 näyttö |
| Polkimet mukana: | kyllä |
| Rataspakka: | Shimano CS-LG400 11-41T |
| Rengaskoko tuumaa: | 28 |
| Renkaat: | Schwalbe Road Cruiser 47-622 pp, ref |
| Runko: | Aluminirunko |
| Runkokorkeus tuuma tai cm: | 48,53,57 |
| Takavaihtaja: | Shimano RD-U4000 9 |
| Vaihdevivut: | Shimano SL-U4000 |
| Vaihteet: | 9 |
| Vanteet: | Ryde Rival |
Tuotenumero
TUNP3627248
Tuotteeseen liittyvät kategoriat
Tunturi
Turvallisuustiedot
Valmistajan nimi:
Tunturi Oy Ltd
Valmistajan postiosoite:
Vahdontie 17, 20360 Turku
Valmistajan sähköinen osoite:
[email protected]
#HEARTOFSPORT
Jaa liikunnan ilo kanssamme! Ikuista sinäkin oma sporttihetkesi hashtagilla #HeartOfSport ja lisää tunniste @intersportsuomi, niin ne näytetään sivustollamme.
Tiedustele tuotetta valitsemastasi kaupasta
Lähettämällä viestin kauppaamme voit tilata tuotteen toimitusmyyntinä, jolloin kauppa tilaa tuotetta lisää varastoonsa. Näin ostat tuotteen suoraan valitsemasi kaupan kautta ja tuote toimitetaan valintasi mukaan joko kauppaan tai kotiosoitteesi.
Kysy tarkempia tietoja toimituksesta ja rahtihinnasta valitsemaltasi kaupalta sitoumuksetta ja maksutta. Vastaamme sinulle viimeistään seuraavana kaupan aukiolopäivänä.
Suositut sisällöt
- Ale vaatteet
- Kuoritakit
- Hoka Clifton 10
- Tennarit
- New Balance 530
- Peak Performance takit
- Paljasjalkakengät
- Juoksuliivit
- Converse kengät
- Jalkapallokengät
- Helly Hansen -takit
- ASICS Gel-Nimbus
- Ulkoilutakit
- Crocs
- Reput
- North Face takit
- Sähköpyörä
- Maastopyörä
- Pyöräilykypärä
- Polkupyörä
- Naisten kevättakit
- Merinovillakerrastot
- New Balance kengät
- Kevytuntuvatakit
- Juoksukengät
- Lasten pyörä
- Jääkiekkomailat
- Kevyttoppatakit
- Skechers kengät
- Hybridipyörät
- Juoksuvyöt
- Pyöräilykengät
- Tunturi sähköpyörät
