VJ Sarva Xante 2 W -naisten nastajuoksukengät
VJ Sarva XANTE2 – Vaimennettu ja tunnokas nastakenkä talvijuoksuun ja -ulkoiluun!
Erämaksulaskuri
Tuotetiedot
Vaimennettu ja lestiltään tilava Xante2 on vakaa talvijuoksuun ja -ulkoiluun suunniteltu nastakenkä, joka soveltuu niin reippaille kävelylenkeille kuin talvisiin juoksuseikkailuihinkin. Xanten nimeen talvisissa olosuhteissa vannoo muun muassa ultrajuoksija Juha Jumisko, joka pitää kengän parhaana ominaisuutena vaimennusta kovilla alustoilla. Vaimennuksen lisäksi Xanten ominaisuuksiin kuuluu 20 hiiliteräksestä valmistettua tähtinastaa, jotka varmistavat pidon jäisilläkin alustoilla sekä sisäsyrjän Fitlock, joka varmistaa kengän istuvuuden. Päällinen on tuulenpitävä ja vettä voimakkaasti hylkivä, minkä johdosta normaali juoksusukka pitää jalan lämpimänä myös pakkaskelillä. Xante sopii neutraalisti askeltavalle juoksijalle ja toimii loistavasti sekä kanta- että päkiäaskelluksessa. Lestiltään kenkä on medium+, jossa varpailla on mukavasti tilaa.
Yksityiskohdat
Lajit: talviulkoilu, talvijuoksu
Välipohjan korkeus: 20mm/10mm
Ulkopohja: Superior Contact hiiliteräsnastoilla
Päällinen: Nylon/Polyamide
Nappulan korkeus: 5mm
Paino: Miesten malli 285g (UK8), Naisten malli 245g (UK4,5)
| Droppi (mm): | 9-10 |
| Harjoitusalusta: | Tie |
| Lesti: | Normaali |
| Tuki: | Neutraali |
Tuotenumero
XANTE2W
Tuotteeseen liittyvät kategoriat
Juoksukengät, VJ
Teknologiat
Fitlock
Innovatiivisen Fitlockin ansiosta kenkä on jalkaan luonnollisesti ja täydellisesti istuva jatke, joka menee millimetrin tarkasti juuri sinne, minne sinä sen ohjaat. Samalla Fitlock tukee ja suojaa jalkaholvia iskuilta.
Superior Contact
Superior contact -pohja on valmistettu omasta erikoiskumistamme, joka takaa pidon alustasta riippumatta. Näillä kengillä ei turhaan sanota olevan planeetan paras pito.
#HEARTOFSPORT
Jaa liikunnan ilo kanssamme! Ikuista sinäkin oma sporttihetkesi hashtagilla #HeartOfSport ja lisää tunniste @intersportsuomi, niin ne näytetään sivustollamme.
Tiedustele tuotetta valitsemastasi kaupasta
Lähettämällä viestin kauppaamme voit tilata tuotteen toimitusmyyntinä, jolloin kauppa tilaa tuotetta lisää varastoonsa. Näin ostat tuotteen suoraan valitsemasi kaupan kautta ja tuote toimitetaan valintasi mukaan joko kauppaan tai kotiosoitteesi.
Kysy tarkempia tietoja toimituksesta ja rahtihinnasta valitsemaltasi kaupalta sitoumuksetta ja maksutta. Vastaamme sinulle viimeistään seuraavana kaupan aukiolopäivänä.
Suositut sisällöt
- Ale vaatteet
- Kuoritakit
- Hoka Clifton 10
- Tennarit
- Icebug nastakengät
- Peak Performance takit
- Paljasjalkakengät
- Toppaliivit
- Luistimet
- Karvapohjasukset
- Helly Hansen -takit
- Talvikengät
- Ulkoilutakit
- Sorel talvikengät
- Reput
- North Face takit
- Sähköpyörät
- Maastopyörät
- Sisäpelikengät
- Toppatakit
- Juoksuliivit
- Merinovillakerrastot
- Laskettelutakit
- Kevytuntuvatakit
- Juoksukengät
- Talvitakit
- Jääkiekkomailat
- Kevyttoppatakit
- Skechers kengät
- Nastakengät
- Merinovilla













