Erämaksulaskuri
Tuotetiedot
Crescent Elmer – Arjen sankariCrescent Elmer sähköpyörä on suunniteltu tarjoamaan turvallisuutta, mukavuutta ja käytännöllisyyttä jokapäiväisiin ajoihin. Tämä sähköpyörä on todellinen arjen sankari, joka yhdistää minimalistisen pohjoismaisen muotoilun ja huipputeknologian.
Helppokäyttöinen lowstep-runkoPyörän lowstep-runko tekee siitä erityisen helppokäyttöisen. Tämä runkoratkaisu mahdollistaa vaivattoman nousun ja laskeutumisen pyörän selkään, mikä on erityisen hyödyllistä kaupunkiajossa ja silloin, kun pyörää käytetään usein lyhyillä matkoilla. Runkoratkaisu tarjoaa myös paremman tasapainon ja hallittavuuden, mikä lisää turvallisuutta ja mukavuutta kaikille käyttäjille. Jousitettu istuinputki ja ergonomiset kädensijat viimeistelevät mukavan ajokokemuksen kaikilla matkoilla.
Suuri kokonaiskapasiteettiElmerin suuri kokonaiskapasiteetti jopa 180 kg mahdollistaa sen, että voit kuljettaa mukanasi kaiken tarvittavan, olipa kyseessä sitten ostokset, työvälineet tai vaikka harrastusvarusteet. Erikoispitkälle AVS+ tavaratelineelle voidaan kytkeä esimerkiksi pikakiinnitteinen lastenistuin ja kori tai laukku. 60 mm leveät renkaat takaavat vakaan ja turvallisen ajokokemuksen kaikilla alustoilla, olipa tie sitten asfalttia, soraa tai hiekkaa. Lisäksi Elmer on varustettu Spectra Pronto etukorilla sekä tukevalla kaksoisseisontatuella, mikä pitää pyörän tukevasti pystyssä kuormaamisen ajan.
Tehokas moottori ja huolella valitut komponentitLuotettava Shimano E6100 moottori tuottaa 60Nm vääntöä. Shimano Nexus 5 vaihteisto tarjoaa tarkan ja helpon vaihteiden vaihdon alhaisilla huoltokustannuksilla. 180 mm hydraulinen levyjarru edessä ja jalkajarru takana pysäyttää suurenkin kuorman nopeasti ja turvallisti. Suuri ja helppolukuinen näyttö pitää sinut ajan tasalla kaikista tärkeistä tiedoista ajon aikana.
| Akku: | Egoing 417 Wh, integroitu |
| Etuhaarukka: | Alumiini / High-Tensile teräs |
| Jarrujen tyyppi: | jalka- ja etujarru |
| Jarrujen tyyppi - lisätieto: | Etu: Shimano® BR-MT201 180 mm hydraulinen levyjarru Taka: Shimano® jalkajarru |
| Kampisarja: | Shimano FC-E6100 38T 170 mm |
| Lisävarusteet: | kori,lokasuojat,lukko,lamppu,seisontatuki,tavarateline,soittokello,ketjusuoja |
| Moottori: | Shimano E6110 |
| Moottori - lisätieto: | Keskimoottori |
| Paino: | 29,5 |
| Polkimet mukana: | kyllä |
| Rataspakka: | Shimano® CS-C7000 24T |
| Rengaskoko tuumaa: | 27.5 |
| Renkaat: | Spectra Pergo Premium reflex 60-584 |
| Runko: | Aluminirunko |
| Runko - lisätieto: | Kokonais kantavuus 180 kg |
| Takavaihtaja: | Shimano® Nexus 5® |
| Vaihdevivut: | Shimano® SL-C7000-5 |
| Vaihteet: | 5 |
| Vanteet: | Alumiini |
Tuotenumero
CREYEC555
Tuotteeseen liittyvät kategoriat
Crescent
Turvallisuustiedot
Valmistajan nimi:
Crescent, Monark
Valmistajan postiosoite:
Maahantuonti ja myynti Suomessa: Cycleurope Finland Tammiston kauppatie 8, 01510 Vantaa. Valmistaja: Cycleurope Sverige Ab Birger Svenssons väg 28H, 43240 Varberg, Ruotsi
Valmistajan sähköinen osoite:
[email protected]
#HEARTOFSPORT
Jaa liikunnan ilo kanssamme! Ikuista sinäkin oma sporttihetkesi hashtagilla #HeartOfSport ja lisää tunniste @intersportsuomi, niin ne näytetään sivustollamme.
Tiedustele tuotetta valitsemastasi kaupasta
Lähettämällä viestin kauppaamme voit tilata tuotteen toimitusmyyntinä, jolloin kauppa tilaa tuotetta lisää varastoonsa. Näin ostat tuotteen suoraan valitsemasi kaupan kautta ja tuote toimitetaan valintasi mukaan joko kauppaan tai kotiosoitteesi.
Kysy tarkempia tietoja toimituksesta ja rahtihinnasta valitsemaltasi kaupalta sitoumuksetta ja maksutta. Vastaamme sinulle viimeistään seuraavana kaupan aukiolopäivänä.
Suositut sisällöt
- Ale vaatteet
- Kuoritakit
- Hoka Clifton 10
- Tennarit
- New Balance 530
- Peak Performance takit
- Paljasjalkakengät
- Juoksuliivit
- Converse kengät
- Jalkapallokengät
- Helly Hansen -takit
- ASICS Gel-Nimbus
- Ulkoilutakit
- Crocs
- Reput
- North Face takit
- Sähköpyörä
- Maastopyörä
- Pyöräilykypärä
- Polkupyörä
- Naisten kevättakit
- Merinovillakerrastot
- New Balance kengät
- Kevytuntuvatakit
- Juoksukengät
- Lasten pyörä
- Jääkiekkomailat
- Kevyttoppatakit
- Skechers kengät
- Hybridipyörät
- Juoksuvyöt
- Pyöräilykengät
- Tunturi sähköpyörät


