Erämaksulaskuri
Tuotetiedot
Helkama CE 5-vaihteinen sähköpyörä on suunniteltu kaupunkipyöräilijälle, joka arvostaa vaivattomuutta, mukavuutta ja tyylikästä muotoilua. Matalarunkoinen alumiinirunko tekee pyörään nousemisesta ja siitä laskeutumisesta helppoa, joka tekee siitä erinomaisen valinnan niin työmatkoille kuin asiointireissuille. Shimano EP500 -moottori tarjoaa 60 Nm väännön ja toimii sulavasti kaikissa tilanteissa. Moottori tukee polkemista luonnollisesti ja tekee ajamisesta kevyttä myös ylämäissä ja vastatuulessa. 504 Wh Shimanon runkoakku tarjoaa riittävän kantaman päivittäiseen ajoon. Akku on helppo irrottaa latausta varten ja sulautuu siististi rungon muotoiluun. Shimano 5-vaihteinen Nexus -napavaihteisto on helppokäyttöinen – täydellinen valinta kaupunkiajoon. Vaihteet vaihtuvat pehmeästi myös pysähdyksissä, mikä tekee ajamisesta sujuvaa liikenteen keskellä.
| Akku: | Shimano EN605 504Wh |
| Akku - latausaika: | 80 % 4 h/ 100 % 7,5 h |
| Etuhaarukka: | Joustohaarukka SF24 NEX-E25 NLO DS 63mm |
| Jarrujen tyyppi: | jalka- ja etujarru |
| Jarrujen tyyppi - lisätieto: | Shimano MT200 hydraulinen levyjarru, 160mm /jalkajarru |
| Kampisarja: | Shimano EM600, 170mm/Shimano ET600 38T |
| Lisävarusteet: | lokasuojat,lukko,lamppu,seisontatuki,tavarateline,soittokello |
| Moottori: | Shimano EP500 60Nm |
| Moottori - lisätieto: | 250W - 36V - 60Nm- 25km/h |
| Polkimet mukana: | kyllä |
| Rataspakka: | Shimano 27H |
| Rengaskoko tuumaa: | 28 |
| Renkaat: | Schwalbe Energizer Plus 50-622 |
| Runko: | Aluminirunko |
| Runkokorkeus tuuma tai cm: | 48,52 |
| Vaihdevivut: | Shimano Nexus 5 |
| Vaihteet: | 5 |
| Vaihteet - lisätieto: | Shimano Nexus 5 |
| Vanteet: | Mach1 Traxx 21-622, musta, 32H |
Tuotenumero
HELHCCE548-AN-D
Tuotteeseen liittyvät kategoriat
Helkama
Turvallisuustiedot
Valmistajan nimi:
Helkama Velox Oy
Valmistajan postiosoite:
Helkama Velox, Santalantie 22, 10900 Hanko, Suomi
Valmistajan sähköinen osoite:
[email protected]
#HEARTOFSPORT
Jaa liikunnan ilo kanssamme! Ikuista sinäkin oma sporttihetkesi hashtagilla #HeartOfSport ja lisää tunniste @intersportsuomi, niin ne näytetään sivustollamme.
Tiedustele tuotetta valitsemastasi kaupasta
Lähettämällä viestin kauppaamme voit tilata tuotteen toimitusmyyntinä, jolloin kauppa tilaa tuotetta lisää varastoonsa. Näin ostat tuotteen suoraan valitsemasi kaupan kautta ja tuote toimitetaan valintasi mukaan joko kauppaan tai kotiosoitteesi.
Kysy tarkempia tietoja toimituksesta ja rahtihinnasta valitsemaltasi kaupalta sitoumuksetta ja maksutta. Vastaamme sinulle viimeistään seuraavana kaupan aukiolopäivänä.
Suositut sisällöt
- Ale vaatteet
- Kuoritakit
- Hoka Clifton 10
- Tennarit
- New Balance 530
- Peak Performance takit
- Paljasjalkakengät
- Juoksuliivit
- Converse kengät
- Jalkapallokengät
- Helly Hansen -takit
- ASICS Gel-Nimbus
- Ulkoilutakit
- Crocs
- Reput
- North Face takit
- Sähköpyörä
- Maastopyörä
- Pyöräilykypärä
- Polkupyörä
- Naisten kevättakit
- Merinovillakerrastot
- New Balance kengät
- Kevytuntuvatakit
- Juoksukengät
- Lasten pyörä
- Jääkiekkomailat
- Kevyttoppatakit
- Skechers kengät
- Hybridipyörät
- Juoksuvyöt
- Pyöräilykengät
- Tunturi sähköpyörät
